Sedmička na výletě v Pardubicích

V pátek 24. 6. 2022 vyrazila sedmá třída naší školy vlakem do Pardubic. Zde byl jejím cílem místní zámek. Objednaný výukový program měl celkem tři části. Nejprve vědomostní kvíz s výkladem na téma O poklad sv. Václava, jehož řešení odemklo místnost s opravdovým pokladem v podobě nalezených mincí. Dále expozice Peníze si do hrobu nevezmeš s prohlídkou historie naší české měny, včetně vystavených kuriozit a nakonec prohlídka zbylé numismatickē expozice. A to ještě nebylo vše, na památku si každý vyrazil svou vlastní minci. Za vstřícnost a zprostředkování zážitků děkujeme Mgr. Matĕji Bekerovi,vedoucímu oddělení služeb Zámku Pardubice.

Přátelské utkání ve florbalu

Dne 21. června 2022 se dívky a chlapci z 8.a 9. ročníku vypravili vlakem k přátelskému utkání s vrstevníky ze ZŠ Týnec nad Labem. Zdejší škola vyhověla touze našich dětí změřit své síly mimo soutěže pořádané během školního roku. Sportovně laděnému dopoledni nechybělo kromě utkání chlapců a dívek ani utkání smíšených družstev. Obě školy konstatovaly,že by se mohlo jednat o tradici a stejná sportovní utkání uspořádat i příští rok . Děkujeme nejen sportovcům z Týnecké školy,ale zejména panu řediteli Mgr. Radoušovi za sdílení stejného nadšení .

Viceboj ZŠ na SPŠ a JŠ Kolín

Čtyři chlapci a jedna dívka z naší školy, tvořili soutěžní tým, na který čekalo 10 stanovišť, kde si otestovali jak své znalosti, tak i dovednosti. Jednotlivé úkoly musely týmy splnit ve stanoveném limitu. Nerozhodovaly pouze nasbírané body, ale často rozhodovala rychlost i kvalita při plnění úkolů. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za svoji bojovnost a odvahu jít do soutěže, u které do poslední chvíle nevěděly, co je čeká.
Soutěžící se museli vypořádat s překážkovou dráhou, s ovládáním robota, slalomem, štafetou, kvízem a to i se zavázanýma očima. Pro naší školu tým vybojoval nakonec 5. místo.

Hýbeme se hezky česky II.

Naše škola se již podruhé zapojila do soutěže AŠSK a Penny marketu, kde soutěží o finanční podporu pro naše malé sportovce na nákup sportovního vybavení. Hlasujte pro naši školu na adrese https://www.hybemesehezkycesky.cz, kde se náš sportovní klub umístil v prvním kole na 2.místě a získal finanční podporu 5.000,- Kč a poukázky na sportovní výživu.

Krajské kolo DSMC Mladá Boleslav

Ve čtvrtek 2. června 2022 se konalo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů v Mladé Boleslavi. Naše družstvo „osmáku“, vítězů okresního kola z Kolína, zde poměřilo síly s celým Středočeským krajem a vůbec se neztratili. Čtyřlístek ve složení Kateřina Horynová, Michaela Křížová, Jindřich Horyna a Vít Lisý se nakonec umístil na krásném 4. místě. Blahopřejeme!

Vyhlášení termínu zvláštního zápisu určeného pro přijímání cizinců pro školní rok 2022

Vážení rodiče,
na základě Zákona č. 67/2022 Sb. Lex Ukrajina školství vyhlašuje ZŠ Starý Kolín termíny zápisů určených pro přijímání cizinců ke vzdělávání do ZŠ a MŠ.
13. 06. 2022 od 14, 00 hod. do 17, 00 hod. – pro MŠ
14. 06. 2022 od 14, 00 hod. do 17, 00 hod. – pro ZŠ
Oba zápisy proběhnou v ředitelně základní školy ve Starém Kolíně, Kolínská 90.
Zápis ve školním roce 2022/2023 se vztahuje:
– Povinné předškolní vzdělávání na děti narozené 01. 09. 2016 do 31. 08. 2017
– Povinná školní docházka na děti narozené od 01. 09. 2007 do 31. 08. 2016
Nutné předložit:
– Doklad totožnosti dítěte a totožnosti zákonného zástupce
– Doložení místa pobytu dítěte pro určení spádovosti
Pro MŠ – potvrzení dětského lékaře z ČR o povinném očkování, imunitě či kontraindikaci
– Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání nebo povinné školní docházce

Překlad do UA zde.
Kritéria přijímání dětí do MŠ Starý Kolín_překlad

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Skvělého umístění dosáhla naše školní družstva v okresním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů (DSMC), které se konalo dne 19. 5. 2022, na dopravním hřišti v Kolíně. Družstvo mladších žáku soutěžících v I. kategorii, ve složení Petra Šolarová, Hana Chovančíková, Daniel Dvořák a Vojtěch Slabý, obsadilo nakonec krásné druhé místo. Motivací do budoucna se jim tak (bez pochyby) stalo družstvo starších žáků, soutěžících ve II. kategorii, které se stalo jasnými vítězi a postupujícími do krajského kola, které se koná dne 2. června 2022 v Mladé Boleslavi. Všichni tak můžeme fandit čtveřici našich reprezentantů, kterými jsou Michaela Křížová, Kateřina Horynová, Jindřich Horyna a Vít Lisý

Gratulujeme oběma družstvům za skvělou reprezentaci naší školy. Poděkování patří rovněž paní učitelce Mgr. Květoslavě Marklové za skvělou přípravu a uspořádání školního kola DSMC, které určilo postupující do okresního kola.

Czech Target Sprint Open

Dne 17. května 2022 přivítala naše škola sportovce ze Sdružení sportovních svazů ČR. Tito nám v rámci svého projektu, který je ve své školní části zaměřen na dívky a chlapce z druhého stupně základních škol, představili moderní sportovní střeleckou disciplínu Czech Target Sprint Open. Jedná se o kombinaci běhu na střední vzdálenost (3 x 400 m) a střelbu na terč ve vzdálenosti 10 m ze vzduchové, resp. laserové pušky, pro realizovatelnost kdekoliv a pro širokou veřejnost.
Pro nepřízeň počasí se akce přesunula do prostor sokolovny, kde byla běžecká část alternativně nahrazena částí sprinterskou a všestranně výkonnostní. Žáci 6. až 9. tříd se nejprve zúčastnili rozběhů ve svých kategoriích a pak ti nejlepší postoupili do semifinálových rozběhů podle umístění. Z těchto již vyšli vítězové svých kategorií, které pak čekalo závěrečné superfinále napříč kategoriemi. Zde nenašla přemožitele Marcela Kučerová ze 7. třídy a stala se tak celkovým vítězem.
V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Karolína Kupková
Alex Nekola
Marcela Kučerová
Jiří Licek
Karina Mykytyuk
Vojtěch Maňák
Lucie Jará
Jan Jeřábek
Děkujeme pořádajícímu Sdružení sportovních svazů ČR za skvělou organizaci celé akce, všem sportovcům za jejich nasazení a blahopřejeme vítězům za jejich skvělé výkony.
Zmínění o akci ve Starém Kolíně k nahlédnutí zde.