Drakiáda

Ve čtvrtek 10.10. připravili žáci 7. ročníku již tradiční „Drakiádu“. Děti z mateřské školy vysvobozovaly dráčka, krmily ho a nosily dračí vejce do hnízda. Věříme, že si naši nejmenší tento den užili.

Děti na startu

Naše Mateřská škola se zapojila do projektu „Děti na startu“

Jak probíhá trénink?

Hodina je rozdělena na 4 úseky, kdy si děti vyzkouší:

  • základy atletiky
  • základy gymnastiky
  • míčové hry
  • hry pro rozvoj síly, vytrvalosti, rychlosti a koordinace

U nás ve školce bude probíhat v rámci dopoledních aktivit buď rozděleně každý den nebo jako hodinová aktivita jednou týdně – v závislosti zejména na počasí.

Budeme využívat zahradu MŠ, hřiště, lesy, louky, ale i tělocvičnu ZŠ.

Kurzy „Děti na startu“ probíhají pod vedením odborně vyškolených trenérů a instruktorů: Bc. Dany Kočíkové a Darji Plechatové.

Škola volá

Vážení, 

konec prázdnin se bohužel nezadržitelně blíží.

Tou správnou nohou vykročíme do nového školního roku 2. 9. 2019 v 8:00 hodin před budovou základní školy. 

Těšíme se na vás …

 

Výlet 7. třídy do Poděbrad

Třídní výlet jsme měli naplánovaný na středu 26. 6., počasí si na tento den naplánovalo víc než tropy –  předpověď hlásila až 37 stupňů nad nulou. Takže místo celé třídy se ráno v 7:00 na nádraží sešla jen skupina jedenácti statečných žáků s paní učitelkou a paní asistentkou. Dojeli jsme vlakem do Libic nad Cidlinou, zopakovali si něco málo z dějepisu a prohlédli si památník na místě, kde stávalo hradiště Slavníkovců. Pak už jsme vyrazili směrem na Poděbrady, nejprve k soutoku Cidliny a Labe a dále jsme pokračovali lužním lesem podle Labe až do Poděbrad. Cesta nám uběhla více než rychle a tak jsme si už v půl desáté pochutnávali na zmrzlině na kraji lázeňské kolonády. Čas určený k samostatným aktivitám jsme strávili převážně ochlazováním ve fontánkách a brouzdáním v umělých potůčcích. Cestou na nádraží jsme se u pramene napili pravé poděbradky, která chutnala úplně jinak, než balená z obchodu. Výrazy mnohých napovídaly, že ve srovnání s kupovanou nedopadla tato přírodní minerální voda právě nejlépe. Ještě jsme si prohlédli květinové hodiny a pak už jsme došli na nádraží a dopravili se vlakem zpět do Starého Kolína. Výlet se i přes nepříznivé klimatické podmínky velmi povedl.

Svátek slabikáře

Na úterý 25. 6. jsme pozvali rodiče a známé na své vystoupení SVÁTEK SLABIKÁŘE.

Zpívali jsme, tančili, přednášeli básničky a hráli pohádky. Ale hlavně jsme ukázali, jak už umíme krásně číst. Každý dostal za odměnu knihu a čtenářský diplom.

A teď už HURÁ na prázdniny.

Výlet na Bedřichov – 3. třída

Učebnice vybrány, učivo dokončeno. Za odměnu jsme se ve středu 26. června 2019 vydali na turistický výlet do nedaleké Nové Vsi u Kolína k památníku na vrchu Bedřichov. Tam se dne 18. června 1757 konala známá bitva u Kolína mezi vojsky Marie Terezie a panovníka Friedricha (Bedřicha) z Pruska. Nejkrásnější byl pohled z Bedřichovy vyhlídky (rozhledny), která zde byla postavena docela nedávno. Dohlédli jsme na protější vrch Křečhoř s orlicí, zamávali jsme našemu starokolínskému kostelu sv. Ondřeje, dokonce jsme v dálce rozeznali i zříceninu Trosky. Výlet neměl chybu. Ledová tříšť a výborná zmrzlina nás příjemně ochladily a do oběda jsme se vrátili zase zpět do školy.

Výlet 1. – 3. třídy

Včera jsme byli na výletě v zoologické zahradě. Zamířili jsme do Jihlavy. Cesta příjemně ubíhala, a když jsme vystoupili z autobusu, každý se už těšil na zvířátka, která uvidí. A že jsme jich viděli hodně. Obdivovali jsme vysoké žirafy i krásně zbarvené papoušky. Byli jsme v Evropě, ale také v Austrálii. Každý z nás by si nejraději vzal domů nějaké zvířátko. Na závěr prohlídky jsme se stavili v malém obchůdku, kde prodávali upomínkové předměty. Když jsme nakoupili, nezbývalo nic jiného, než nastoupit do autobusu a vydat se na zpáteční cestu.

Finále školních závodů Czech Target Sprint Open

V úterý 18. června se naše škola zúčastnila finálového klání premiérového ročníku školních závodů Czech Target Sprint Open. Ve velmi teplém počasí jsme s vypětím všech sil bojovali o ta nejlepší umístění. V soutěži dívek z 8. tříd jsme se radovali z bronzu zásluhou Nely Bížové, které k úspěchu pogratulovala mistryně světa a Evropy, olympijská medailistka a držitelka dvou světových rekordů v běhu na 400 a 800 m, Jarmila Kratochvílová a její svěřenkyně, česká mistryně světa a halová mistryně Evropy v běhu na 800 m, Lída Formanová

Jmenovitě bych chtěla poděkovat za účast a reprezentaci školy Míšovi Peřinovi, Nele Bížové, Petru Novákovi, Naty Tyšerové, Jardovi Kroščenovi, Sabině Benešové, Ádě Šírkové, Kubovi Vančurovi, Anežce Mrázkové a Markovi Bergerovi. V Čáslavi panovaly opravdu těžké závodní podmínky. Vysoké teploty a celodenní sluneční svit kladly na závodníky opravdu vysoké nároky a o to více si nejen vítězové, ale i všichni účastníci, zaslouží pochvalu a velký potlesk!