Adventní tvoření ve škole

Ve spolupráci s MO ČZS proběhlo ve škole tradiční adventní tvoření. Všichni, kdo přišli, si mohli vytvořit hezkou dekoraci – adventní nebo vánoční věnec, svícen… Paní Nesvadbová, floristka, která je už tradičně garantem této akce, každému ochotně pomohla a poradila, aby byl výsledek co nejlepší. Odměnou bylo příjemně strávené odpoledne a hezká adventní dekorace.

Řemesla se SOŠ a SOU stavební Kolín

Ani déšť a vítr nás ve čtvrtek 16. 11. neodradil od naší tradiční návštěvy Řemeslné burzy, kterou pořádá SOŠ a SOU stavební Kolín. Na Medvědí louce u školní sportovní haly nás uvítali studenti střední školy, rozdali všem lístky se soutěžními otázkami a ukázali nám, kde jsou jednotlivá stanoviště. Právě kvůli počasí byla letos většina ukázek řemesel umístěna uvnitř haly. Tam jsme si mohli pod dohledem učitelů odborného výcviku i studentů vyzkoušet, jaké je to být malířem, elektrikářem nebo třeba instalatérem. Postupně jsme také sbírali odpovědi na soutěžní otázky a kdo chtěl, mohl se zúčastnit „Stavíkovy olympiády znalostí“ a hrát o hezké ceny. Po celou dobu si žáci mohli povídat s učiteli i studenty střední školy a učiliště a získávat tak cenné informace, které jim mohou pomoci při rozhodování o další cestě vzděláním.

Žáci opět mohli fandit Kozlům

Žáci z naší školy opět využili nabídku spřáteleného sportovního klubu SC MARIMEX KOLÍN a zamířili na mistrovské utkání Chance ligy s týmem HC Frýdek – Místek. Na utkání, které se konalo ve středu 15. 11. 2023, od 18:00 hodin, na zimním stadionu v Kolíně. Domácí klub naší škole poskytl třicet volných vstupenek. Bohužel náš tým podlehl soupeři 0:3, ale atmosféra byla opět skvělá. Proto se i touto formou snažíme, společně se sportovními kluby, motivovat děti ke sportu a pohybovým aktivitám obecně.

Nové logo školy

Po téměř dvaceti letech jsme využili nabídku firmy Schools United k modernizaci loga naší školy. Přáli jsme si, aby naše sovička, která nás po celou dobu provází, zůstala a aby dostala jen nový, hezčí kabátek. Firma nám nabídla tři varianty zpracování. Po diskuzi mezi žáky i personálem školy jsme vybrali to, které se líbilo nejvíce. Další formou spolupráce byla možnost spuštění školního e-shopu, kde se všem nabízí možnost zakoupit kvalitní volnočasové oblečení a doplňky s novým logem naší školy. Tato možnost je dostupná pouze do 28. 11. 2023. S tímto logem se budete setkávat také na úředních dokumentech a na webu školy. Věříme, že se bude líbit i vám.

Exkurze v knihovně

Ve středu 8.11. navštívili žáci 6. třídy dětské oddělení kolínské knihovny. Milé paní knihovnice jim vysvětlily, co vše je náplní jejich práce, ukázaly jim celou knihovnu i mnoho zajímavých knížek. Nechyběly zábavné hry, kreslení i soutěže. Dětem se exkurze líbila a už se těší na další návštěvu v knihovně, která bude tentokrát spojena s předvánočním tvořením.

Večer dýní

V úterý 7. 11. se konala ji tradiční akce naší školy „Večer dýní“. Když se setmělo, vyrazil vesnicí lampionový průvod. Jeho cílem byla škola a její okolí. Zde si totiž žáci 8. třídy připravili pro všechny malé účastníky spoustu zajímavých a strašidelných disciplín. Nechyběla samozřejmě ani strašidelná stezka odvahy. Naštěstí se na ní nikdo neztratil, a tak v cíli získaly všechny statečné děti sladkou odměnu. Současně probíhala v okolí školy i soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni. Bylo velmi těžké vybrat tu nejhezčí, protože všem dětem se dýně moc povedly. Nakonec zvítězila s největším počtem hlasů Eliška Kubátová, druhý skončil Michal Kučák a třetí místo získala dýně Martina Šolara. Gratulujeme a děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Sbírka pro kočičí a psí útulek

V měsíci listopadu probíhá v naší škole již druhým rokem dobrovolná sbírka pro kočičí a psí útulek. Děti mohou nosit vše, co opuštěným zvířatům udělá radost 🙂 – konzervy, kapsičky, granule, hračky, deky, pelíšky aj. V prosinci vše odvezeme kočičkám a pejskům, kteří budou mít díky dětem z naší školy veselejší Vánoce. Všem, kteří se sbírky zúčastní, moc děkujeme!

Uspěli jsme v okresním kole Jazykového Woca Bee šampionátu!

Naše třída 6 Aj1 se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát.
Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee (čte se „vokebí“).
Třída 6 Aj1 se v rámci okresu Kolín umístila na vynikajícím 1. místě, díky čemuž získala ceny a postoupila do krajského kola.
To probíhá právě v těchto dnech, kdy žáci soutěží o postup do celostátního kola soutěže, ve kterém můžeme získat další ceny a příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč.
Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí!
Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem.
V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček.
Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí.
Každý žák naší třídy 6 Aj1 získal během okresního kola denně v průměru 1041 WocaPoints bodů, což činí přibližně 694 správných odpovědí za den.
Třídy v šampionátu soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni žáci a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti.
Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým žákem individuálně za pomoci umělé inteligence a žáci si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači.
Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.
Jsme velmi rádi, že na naší škole dáváme prostor moderním technologiím a učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který žáky baví a přináší jim skutečné výsledky!
Držíme jim v soutěži pěsti!

SCHOOL MATCH PRAHA 4. 12. 2023

Naše škola získala nového sportovního partnera, kterým je extraligový florbalový tým ACEMA Sparta Praha. Naše spolupráce vznikla na základě oboustranné podpory sportovní aktivity u dětí, což je cílem nejen sportovních klubů, ale zejména škol. Florbal je v současné době jeden z nejvíce rozvíjejících se moderních sportů, svojí základnou a popularitou konkuruje i takovým stálicím jako je hokej nebo fotbal. Proto jsme využili vstřícného přístupu klubu a zejména hráče A-týmu Michala Kareše, který se stal zároveň i patronem naší školy, a rozhodli jsme se dětem rozšířit povědomí o tomto sportu. Dne 4. 12. 2023 se tak druhý stupeň naší školy zúčastní akce School Match v Praze, kde budou školy mezi sebou soutěžit, losovat o florbalové vybavení v hodnotě 20.000,- Kč a nakonec shlédnou extraligové utkání mezi domácím týmem a Pardubicemi. Jako talisman má škola extraligový dres našeho patrona, který získala při tradiční aukci dresů.