Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd – den pátý

V zaběhlém režimu začal i pátek. Už ranní výběh nad chatu dal znát, že dnes bude krásný mrazivý den. Manšestr na sjezdovce ještě víc vynikal ve slunečních paprscích. Nastalo finále, závody ve slalomu měly ukázat na osvojení lyžařských dovedností. Pro každého to byl velký zážitek a hlavně vrchol zábavy. Po obědě si už všichni užívali poslední hodiny na svahu a opravdu výstavní počasí. Poslední kapesné se utrácelo za dobroty v místním kiosku a s posmutnělým výrazem se odcházelo na večeři. Po té následovalo vyhlášení výsledků ze sportovního dne a zábava s posunutou večerkou. Zaslechnout: „…ještě se mi nechce domů…“ bylo podtrhnutím spokojeného pobytu. Hrabětice, za rok na viděnou…

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd – den čtvrtý

Dnes se vstávalo do větrného ráno se sněhovou nadílkou. Už při rozcvičce mizely stopy před očima. Přesto čerstvý sníh lákal k projížďce na svahu. Na dopoledne byl tedy program jasný, až na jednoho smolného snowboarďáka, který se musel se svým doprovodem prodírat sněhovou vánicí na lékařské vyšetření. Bohužel si vybral svůj smolný den, ač pečlivě dodržoval všechna pravidla bezpečné jízdy. Zlomená ruka mu však nezabránila v tom, aby tady zůstal s námi až dokonce. To se prostě stává. Palačinky k obědu měly dodat energii na sportovní odpoledne. To nám počasí naopak přálo. Přesně na čas Hraběnčina biatlonu se vyčasilo. Z dálky nás sledoval sám Ještěd a sportovci se činili. Jejich výkony míchaly pořadím a přinesly mimo tradičních favoritů i nečekaného vítěze. Řízek k večeři byl odměnou pro všechny. Dnešní den zakončil karneval a rej masek podtrhl atmosféru dnešního dne.

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd – den třetí

Ráno se ještě nořilo do tmy a přes padající mlhu byl vidět pouze kužel světla z nedaleké lampy. Přesto skupina sedmi statečných vyrazila s pedagogickým doprovodem do zimní krajiny. Budíček v 06.00 hod., ranní hygiena, výbava do chladného počasí a následoval ranní sestup do Janova nad Nisou pro pečivo. Ostatní tak po snídani vycházeli na dopolední lyžování s deficitem 5 km v nohách. Mlha se rozhodla zůstat a tak se sjezdovka zdála být méně atraktivní, jako v horském slunci, ale za to byla liduprázdná. Dnes už nebyl skoro znát rozdíl mezi našimi lyžaři, nováčci se rychle učí a tak se jezdilo naplno. Stejně tak odpoledne, kdy se slunce už občas ukázalo. Večeře, společná zábava a ukolébavku zařídil silný horský vzduch…

Změny v testování dětí a žáků

Vážení rodiče,
v souvislosti s mimořádným opatřením MŠMT došlo ke změnám v testování dětí a žáků na Covid-19 a s tím spojené změny v délce karantény.
Od 17. 1. 2022 se žáci testují jednou týdně, vždy v pondělí nebo první den přítomnosti ve škole. V případě pozitivního Ag testu je žák umístěn do izolace, informován zákonný zástupce, který si ho odvede ze školy. Následně musí absolvovat PCR test. Pokud je výsledek negativní, vrací se do běžné výuky. V případě pozitivity nastupuje do pětidenní izolace nařízené KHS. Jestliže je po uplynutí izolace bez příznaků, vrací se do výuky – PCR už neabsolvuje. Rizikové kontakty žáka nastupují do pětidenní karantény nařízené KHS. Pokud jsou bez příznaků, vrací se po jejím uplynutí do běžného výukového režimu. Kontaktovat pediatra je nutné v případě výskytu příznaků nemoci. Povinností zákonných zástupců je informovat školu o eventuální pozitivitě žáka.

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd – den druhý

Konečně nastal ten pravý lyžařský den. Ráno budíček v 07.00 hod., rozcvička v čerstvě napadaném sněhu, snídaně a konečně na svah. Po rozřazení do skupin se začalo lyžovat a snowboardovat na ostro. Oběd, plánovaný odpočinek a opět na svah. Tentokrát již se slunečními paprsky, které nejen rozzářily celý den, ale barvily i tváře všech dětí. Večeře neomylně výborná a večerní zábava byla jen ukrácením chvíle na očekávaný odpočinek a regeneraci před dalším dnem.

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd – den první

V pondělí ráno vyrazil kurz LVVZ od naší školy dle plánovaného harmonogramu. Po bezproblémovém odbavení následovala cesta do Hrabětic, kam autobus dorazil před polednem. Přivítala nás sněhová vánice a bílé kopce kolem. Po ubytování proběhla krátká instruktáž a cílená vycházka k vleku Severák. Po zakoupení permanentek a dovybavení výstroje jsme dobyli přilehlý vrch s rozhlednou Slovanka. Následovala chutná večeře a večer patřil již tradičně společenským hrám. První noc na horách, to je už tradičně vydatný spánek před prvním lyžováním…

Informace o testování ve škole

Vážení rodiče,
dovolte, abych vás seznámila s mimořádným opatřením MŠMT k testování žáků na školách, kterým se budeme řídit od 03. 01. 2022. Beze změny zůstávají dosavadní hygienicko-epidemická nařízení. Nově je nařízena povinnost zákonného zástupce nahlásit pozitivní výsledek PCR testu škole. Škola využívá aplikaci Covid Forms Application, která zefektivňuje vystavení žádanek a zrychluje komunikaci mezi školou a KHS a zákonnými zástupci nezletilých žáků.

Přeji vám i vašim blízkým klidné prožití vánočních svátků a do nov.

Přeji vám i vašim blízkým klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně hodně zdraví.

Macharovo pero

Žákyně 9. třídy Kristýna Svobodová se zúčastnila literární soutěže Macharovo pero, kterou pořádá každoročně město Kolín. Kristýna získala zvláštní cenu MSD. Gratulujeme!

Mimořádné opatření k testování žáků

Vážení rodiče,
dne 12. listopadu 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, vzhledem k vážné epidemické situaci bude probíhat testování žáků Ag testy každé pondělí do 28. 02. 2022 nebo do odvolání. Testování se netýká žáků očkovaných nebo těch, kteří prodělali Covid-19 ke dni testování.

Bližší informace jsou uvedené zde.

Projektový den na téma významné osobnosti – Leonardo da Vinci

Dne 19. listopadu 2021 proběhl na naší škole projektový den, jehož ústřední postavou byla osobnost malíře, vynálezce, architekta, skladatele, přírodovědce, konstruktéra….. Leonarda da Vinci. Žáci se mohli seznámit nejen s jeho životem, dílem, vynálezy, ale i s dobou ve které žil a pracoval. Propojil tak dějepis s přírodopisem, fyzikou, výtvarnou a občanskou výchovou. Hlavní událostí dne byla interaktivní výstava s ukázkou a komentářem, kterou pro školu uspořádala v místním kulturním domě agentura Pernštejni. Zde mohl každý spatřit funkční repliky opravdových mistrových vynálezů a reprodukce jeho nejznámějších maleb. Projekt byl zakončen v dobovém stylu, kdy žáci tvořili podobně jako Leonardo da Vinci přenesením svých poznatků na list papíru.