Zimní sportovní den (2. stupeň – bruslaři)

Pátek 27. ledna 2023 patřil tradičnímu zimnímu sportovnímu dni. Děti měly možnost výběru hned z několika sportovních aktivit. Jedna ze skupin vyrazila autobusem na zimní stadion v Kutné Hoře, kde nejprve proběhlo řádné vystrojení na led a následné rozbruslení. Kromě vzájemného soupeření se konal i hlavní závod v kombinaci sprintu a slalomu, který ovládla Anna Kahounová ze 7. třídy. Pak už se jen na větší části ledové plochy bruslilo a na zbytku probíhal hokejový zápas. Závěr sportovního dne měl této skupině zpříjemnit pozvaný host – hokejista Lukáš Pajer (HC Mountfield HK a stříbrný medailista z MS U-20, 2023, Halifax – Kanada), ale bohužel měl povinnosti ke svému klubu, proto se omluvil a naše sportovce alespoň telefonicky pozdravoval. Alternativou tedy byl film Zátopek o naší sportovní legendě.

Školní zralost

Dovolte, abychom Vás pozvali na Besedu o školní zralosti, která se  uskuteční ve čtvrtek 2. 2. 2023 ve školní družině v budově základní školy (Kolínská 90). 

HÝBEME SE HEZKY ČESKY 2022

Naše škola obhájila 2. místo v soutěži HÝBEME SE HEZKY ČESKY S PENNY MARKETEM a pro mladé sportovce opět získala šekovou knížku na nákup zdravých potravin a 5.000,- Kč na nákup sportovního vybavení. Za získané peníze byly, na přání dětí, zakoupeny dvě sady brankářského vybavení na florbal, který patří na naší škole k nejoblíbenějším kolektivním sportům.

Škola v pohybu

Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v základních a středních školách. Do základních škol zamířil v rámci projektu Můj první gól, pod taktovkou trenérského týmu Fotbalové asociace České republiky. Patronaci nad projektem převzal po Tomáši Rosickém kompletní A-tým České fotbalové reprezentace. Letošním rokem se do projektu zapojila i naše škola získáním potřebného certifikátu k úspěšné realizaci celého projektu.

Uzavření základní školy

Ředitelství Základní školy Starý Kolín oznamuje, že po konzultaci s Okresní hygienickou stanicí v Kolíně uzavírá základní školu od 19. 12. 2022 do 22. 12. 2022.
Zákonní zástupci si mohou v pondělí od 8:00 – 11:00 hodin vyzvednout „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského zařízení (školy).“
Odůvodnění:
Velké procento nemocných žáků a pedagogů.
Provoz školní jídelny nebude přerušen, žáci mají možnost odběru obědů do vlastních nádob.
Provoz mateřské školy bude zajištěn v plném rozsahu v budově Jiráskova – Bašta.

Poděkování

Žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Starý Kolín děkují, že jste v sobotu 3. prosince zavítali na náš vánoční jarmark v Obecním domě a zakoupili si u nás něco pro radost.

Přejeme Vám krásný předvánoční čas plný pohody.

Čas lásky

6. 12. 2022 probíhalo v OC Futurum Kolín zdobení vánočních stromečků na téma Čas lásky. I my jsme s dětmi z MŠ vyrazily vláčkem na výlet. Všemu předcházely velké přípravy, výroba ozdobiček , řetězů a světýlek. Děti se moc snažily a těšily se. Vezly s sebou na zdobení několik krabic plných krásných nápadů. Za svou snahu, která byla opravdu velká, si přivezly krásné odměny a spoustu dobrot. Stromečky zdobí dlouhé chodby OC, navozují krásnou vánoční atmosféru. Určitě stojí za to, dojet se na ně podívat. Přejeme Vám Všem krásné Vánoce. 

Víceboj základních škol na SPŠS Kolín

V úterý 29. listopadu jsme se, stejně jako minulý školní rok, zúčastnili Víceboje základních škol na SPŠS Kolín.
Soutěžili jsme v pětičlenném týmu, který se skládal z žáků 8. a 9. třídy. Plnili jsme devět úkolů, které byly zaměřeny na týmovou spolupráci, dovednosti, ale i znalosti. Vyzkoušeli jsme si, jak ovládat robota, jak rychle a přesně skládat origami a představitost jsme si procvičili u tangramy. Vcítili jsme se do role slepců při skládání stavebnice se zavázanýma očima a zahráli si na němé s pantomimou. Zopakovali jsme si základy geometrie, zaběhli si štafetu a hádali osobnosti a státy podle indicii na obrázcích. Největší úskalí pro nás však představovaly piškvorky, hrát je proti přeborníkům ze SPŠS bylo těžší, než by se mohlo zdát. Po sečtení všech bodů jsme se umístili na krásném sdíleném 4. místě. Někteří z nás se již těší, že se zúčastní i příštího ročníku a zabojují o ještě lepší umístění.