GASPARÁDA 2022

Letošní školní rok žáci 2. ročníků zahájili poněkud netradičně. Vyjeli jsme do Kolína na divadelní festival pořádaný k poctě „největšího z pierotů“ J. G. Deburaua a shlédli „Větrnou pohádku“. Dobrodružným vyprávěním o dětech od větrného mlýna se podařilo sledující vtáhnou do děje a svým humorem probudit úsměv u malých i velkých diváků.
Dětem se tak podařilo lehce a zábavnou formou vstoupit do školního roku 2022/2023.

Zahájení školního roku 2022/2023

Vážení rodiče,
školní rok bude zahájen ve čtvrtek 1. září 2022.

Čtvrtek 1. 9. – 8:00 hodin – sraz na nádvoří školy
8:15 hodin – Slavnostní zahájení
9:00 hodin – ukončení prvního školního dne
Pátek 2. 9. – délka vyučování – třídnické hodiny
1. třída – 8:00 – 9:40 hodin
2. – 5. třída – 8:00 – 11:35 hodin
6. – 9. třída – 8:00 – 12:30 hodin
V týdnu od 5. – 9. 9. – výuka dle rozvrhu 
      6. – 9. třída – 8:00 – 13:25 hodin

Stravné

Ceny stravného od 01. 11. 2022

Děti mateřské školy Žáci základní školy
   3-6 let 7 let
a více
7-10 let 11-14 let 15 let
a více
přesnídávka 10,00 Kč 12,00 Kč
oběd 25,00 Kč 28,00 Kč 28,00 Kč 30,00 Kč 33,00 Kč
svačina 10,00 Kč 10,00 Kč

Záloha na stravu a školkovné pro děti MŠ pro školní rok 2022 – 2023 je stanovena ve výši  1 500,- Kč. Záloha se vybírá u vedoucí školní jídelny v budově základní školy do 13:00 hodin.

Záloha na obědy pro ZŠ na školní rok 2022 – 2023 je stanovena ve výši 700,-Kč (poplatek za čip 115,- Kč). Záloha se vybírá u vedoucí školní jídelny v budově základní školy do 13:00 hodin.

POST BELLUM – „Příběhy našich sousedů“

Příběhy našich sousedů jsou vzdělávacím projektem Post Bellum pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol pod vedením svého učitele, a za podpory koordinátora, vyzpovídat pamětníka, natočit jeho celoživotní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. A do tohoto projektu jsme se letos vrhli s osmou třídou, abychom vyzkoušeli, co všechno zvládneme. Jako pamětníka jsme požádali o spolupráci paní učitelku Pechmanovou. Ta souhlasila a šla do toho s námi. Měli jsme 3 měsíce na to naučit se pracovat s diktafonem, vymyslet scénář rozhovoru, následného stříhání zvuku, udělat prezentaci, která shrnula celou naši práci. Bylo toho opravdu hodně, ale nebyli jsme na to sami. Paní učitelka nám dodala spoustu materiálu, který jsme mohli zpracovat, se zvukem nám pomohl profesionální střihač z Českého rozhlasu. Výsledek můžete posoudit sami na stránkách „Příběhy našich sousedů“. A my moc děkujeme paní Pechmanové za hezký příběh, krásné fotky a trpělivost s námi :o)

Projekt Modelumpus

V rámci našeho partnerství s SOU a SOŠ stavební Kolín jsme se zapojili do letošního ročníku modelářské soutěže „Modelumpus“.
Letošním tématem byla škola, a to škola chytrá, zábavná a udržitelná, zkrátka škola budoucnosti.
Kromě dodržení zadání jsme museli použít jen předepsané materiály – lepenku, vlnitý karton, lepidlo a přírodní materiál a rozměr, který byl 80x80cm.
Do výroby modelu se pustila šestá třída, která navrhla podobu školy. Na samotném modelu pracovaly hlavně Ema Burďáčková, Anna Kahounová a Karolína Kupková. Děvčata si také dojela do Kolína převzít ocenění za odvedenou práci. Ač nejmladší benjamínci (ostatní týmy byli hlavně kluci z osmých a devátých tříd), nevedli si vůbec špatně a odvezli si čestné uznání za odvedenou práci.

Projekt Evropské Unie „Ovoce a zelenina do škol“

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ jsme začátkem měsíce června obdrželi pro každou třídu ochutnávkové bedýnky s nejrůznějšími druhy melounů. Žáci měli možnost ochutnat i nepříliš běžné druhy melounů – např. Galia nebo Piel de sapo. Spojili proto příjemné s užitečným. Zpracovali chutné a osvěžující melouny a ještě se dozvěděli řadu zajímavých informací. Na fotografiích je vidět kreativní a nápadité zpracování produktů.
Děkujeme týmu GIRA fruit, s. r. o. za poskytnutí ochutnávkových bedýnek, které nám přinesli nejen poznání, ale i vítané letní osvěžení. Těšíme se na další spolupráci.

Sedmička na výletě v Pardubicích

V pátek 24. 6. 2022 vyrazila sedmá třída naší školy vlakem do Pardubic. Zde byl jejím cílem místní zámek. Objednaný výukový program měl celkem tři části. Nejprve vědomostní kvíz s výkladem na téma O poklad sv. Václava, jehož řešení odemklo místnost s opravdovým pokladem v podobě nalezených mincí. Dále expozice Peníze si do hrobu nevezmeš s prohlídkou historie naší české měny, včetně vystavených kuriozit a nakonec prohlídka zbylé numismatickē expozice. A to ještě nebylo vše, na památku si každý vyrazil svou vlastní minci. Za vstřícnost a zprostředkování zážitků děkujeme Mgr. Matĕji Bekerovi,vedoucímu oddělení služeb Zámku Pardubice.

Přátelské utkání ve florbalu

Dne 21. června 2022 se dívky a chlapci z 8.a 9. ročníku vypravili vlakem k přátelskému utkání s vrstevníky ze ZŠ Týnec nad Labem. Zdejší škola vyhověla touze našich dětí změřit své síly mimo soutěže pořádané během školního roku. Sportovně laděnému dopoledni nechybělo kromě utkání chlapců a dívek ani utkání smíšených družstev. Obě školy konstatovaly,že by se mohlo jednat o tradici a stejná sportovní utkání uspořádat i příští rok . Děkujeme nejen sportovcům z Týnecké školy,ale zejména panu řediteli Mgr. Radoušovi za sdílení stejného nadšení .