Czech Target Sprint Open

Dne 17. května 2022 přivítala naše škola sportovce ze Sdružení sportovních svazů ČR. Tito nám v rámci svého projektu, který je ve své školní části zaměřen na dívky a chlapce z druhého stupně základních škol, představili moderní sportovní střeleckou disciplínu Czech Target Sprint Open. Jedná se o kombinaci běhu na střední vzdálenost (3 x 400 m) a střelbu na terč ve vzdálenosti 10 m ze vzduchové, resp. laserové pušky, pro realizovatelnost kdekoliv a pro širokou veřejnost.
Pro nepřízeň počasí se akce přesunula do prostor sokolovny, kde byla běžecká část alternativně nahrazena částí sprinterskou a všestranně výkonnostní. Žáci 6. až 9. tříd se nejprve zúčastnili rozběhů ve svých kategoriích a pak ti nejlepší postoupili do semifinálových rozběhů podle umístění. Z těchto již vyšli vítězové svých kategorií, které pak čekalo závěrečné superfinále napříč kategoriemi. Zde nenašla přemožitele Marcela Kučerová ze 7. třídy a stala se tak celkovým vítězem.
V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Karolína Kupková
Alex Nekola
Marcela Kučerová
Jiří Licek
Karina Mykytyuk
Vojtěch Maňák
Lucie Jará
Jan Jeřábek
Děkujeme pořádajícímu Sdružení sportovních svazů ČR za skvělou organizaci celé akce, všem sportovcům za jejich nasazení a blahopřejeme vítězům za jejich skvělé výkony.
Zmínění o akci ve Starém Kolíně k nahlédnutí zde.

Planetárium

V pondělí 2. května k nám do školy zavítalo Mobilní planetárium. Lektorka Kačka si s sebou kromě velké nafukovací kupole, která zabrala skoro polovinu tělocvičny, přivezla i spoustu zábavných a vzdělávacích programů.
Nejmenší školáčci z I. a II. oddělení mateřské školky si vybrali pořad “Krtci – co je tam nahoře?“ a společně s krtkem Platónem poznávali svět kolem sebe.
Předškoláci a školáci z první, druhé a třetí třídy zase putovali s rybičkami Jakem a Mrňousem korálovým útesem. Čtvrťáci poznávali vodu jako jeden ze zázraků přírody a děti z páté a šesté třídy se vydaly ze Země do vesmíru. Pro všechny zúčastněné to bylo zajímavé a poutavé zpestření začínajícího týdne.

Kulturní zážitek

Dne 28. dubna 2022 navštívil druhý stupeň naší školy představení Divadelního centra Zlín s názvem The Onlines. Činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka, hostovalo v Městském divadle Kolín. Děj nám představil životní příběh Milana, který žije s mámou, která jej má samozřejmě ráda. Do jeho života patří ještě jeho pes a Zuzka, která mu lajkla status… a zde se začal rozvíjet děj z naší současnosti, kde se realita našich dnů odehrává převážně na sociálních sítích a běžný život je zcela jiný.

Barevný týden

Je tady jarní měsíc květen a s ním i spousta barev, které se okolo nás v  přírodě objevují. My si také s barvami trochu zahrajeme a v týdnu od 2.5. – 6.5. proběhne na naší škole „Barevný týden“ A jak bude vypadat? Každý den bude mít jinou barvu:).
Pondělí bude žluté, úterý zelené, středa modrá, čtvrtek červený a pátek bílý.
Každý den si vyberte oblečení, které bude mít danou barvu. Může to být tričko, kalhoty, mikina….výběr necháme na vás. Současně proběhne i soutěž o nejbarevnější třídu. Doufáme, že se zúčastní co nejvíce žáků a barevný týden si všichni užijeme!

 

Zápis do MŠ

Vážení rodiče,
zápis do Mateřské školy ve Starém Kolíně proběhne 12. 05. 2022 od 13:00 hod. do 17:00 hod v ředitelně ZŠ (Kolínská 90). Pro účast na zápise použijte rezervační systém (zde). V rezervačním systému si vyberete čas, který vám vyhovuje. S sebou si vezměte občanský průkaz, rodný list dítěte, Evidenční list – vyplněný a potvrzení lékařem a Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání.
Kritéria přijímání dětí do MŠ Starý Kolín 2022/2023 

Výlet do ZOO Jihlava

Dne 20. dubna 2022, se naši sedmáci a osmáci vydali autobusem na přírodovědnou výpravu do ZOO Jihlava. Zde měli připravený naučný program na téma Ptáci a Savci. Nejprve se v nově zpřístupněném podzemní zoologické zahrady věnovali teorii s názornými ukázkami k daným tématům a po té se v doprovodu ošetřovatelek vypravili do konkrétních pavilónů, kde vše sledovali „naživo“. V první části měli možnost obtěžkat třeba ptačí zobák, nejrůznější pera, lebky zvířat nebo jednotlivá ptačí vejce. Po zajímavé exkurzi měli všichni možnost volné prohlídky celé zahrady, kde se mohli podívat do zbývajících expozic. Výlet se každému moc líbil a zahřála i slova ošetřovatelek, které chválily zejména znalosti našich dětí.

Zápis do 1. ročníku

Vážení rodiče,
zápis do 1. ročníku Základní školy ve Starém Kolíně proběhne 21. 04. 2022 od 13:00 hod. do 17:00 hod. Vezměte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte. Pro návštěvu školy využijte rezervační systém, který je již spuštěn. V rezervačním systému (zde) si vyberete čas, který vám vyhovuje.