Fotbalový zápas Slavia Praha – 1. FK Příbram

V sobotu 19. 10. se uskutečnila akce, která potěšila sportovní a hlavně fotbalové fanoušky naší školy. Možnost sledovat naživo zápas lídra 1. fotbalové ligy, a ještě na jeho domácím hřišti, není v současné době snadno dostupná záležitost. Díky panu učiteli Mgr. Vítkovi se nám to poštěstilo, a tak v sobotu odpoledne vyrazila skupina dvaceti natěšených fandů ze ZŠ Starý Kolín do Prahy.
Na stadion jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže jsme mohli obdivovat velkolepou moderní stavbu slávistického stadionu zvenčí i zevnitř. Hodinka do začátku zápasu rychle utekla a od prvního zapísknutí pana rozhodčího nás úplně pohltila atmosféra plného stadionu, skandujícího a povzbuzujícího své mužstvo nacvičenými chorály a pokřiky. První poločas nedopadl nejlépe, Slavie prohrávala jedna nula, ale to proto, že druhý poločas hrála proti brance, za kterou jsme měli svá místa a fotbalisté Slávie nám chtěli udělat radost góly do této brány. Nakonec tam padly tři a tak jsme mohli slavit spolu se šestnácti tisíci návštěvníky tohoto zápasu vítězství Slavie nad Příbramí 3:1.

Na zpáteční cestu jsme se stihli všichni vmáčknout do velmi vytíženého autobusu, metrem jsme pak už pohodlně dorazili na Hlavní nádraží a v Kolíně jsme byli před jedenáctou hodinou v noci.

Myslím, že to byl pro všechny zúčastněné (ať už rozumějí fotbalu nebo jsou v tomto sportu úplní začátečníci), úžasný zážitek, a rádi si ho ještě někdy zopakujeme.