Czech Target Sprint Open

Dne 17. května 2022 přivítala naše škola sportovce ze Sdružení sportovních svazů ČR. Tito nám v rámci svého projektu, který je ve své školní části zaměřen na dívky a chlapce z druhého stupně základních škol, představili moderní sportovní střeleckou disciplínu Czech Target Sprint Open. Jedná se o kombinaci běhu na střední vzdálenost (3 x 400 m) a střelbu na terč ve vzdálenosti 10 m ze vzduchové, resp. laserové pušky, pro realizovatelnost kdekoliv a pro širokou veřejnost.
Pro nepřízeň počasí se akce přesunula do prostor sokolovny, kde byla běžecká část alternativně nahrazena částí sprinterskou a všestranně výkonnostní. Žáci 6. až 9. tříd se nejprve zúčastnili rozběhů ve svých kategoriích a pak ti nejlepší postoupili do semifinálových rozběhů podle umístění. Z těchto již vyšli vítězové svých kategorií, které pak čekalo závěrečné superfinále napříč kategoriemi. Zde nenašla přemožitele Marcela Kučerová ze 7. třídy a stala se tak celkovým vítězem.
V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Karolína Kupková
Alex Nekola
Marcela Kučerová
Jiří Licek
Karina Mykytyuk
Vojtěch Maňák
Lucie Jará
Jan Jeřábek
Děkujeme pořádajícímu Sdružení sportovních svazů ČR za skvělou organizaci celé akce, všem sportovcům za jejich nasazení a blahopřejeme vítězům za jejich skvělé výkony.
Zmínění o akci ve Starém Kolíně k nahlédnutí zde.