Přípravy na Večer dýní a Večer dýní

Spoluorganizátory a hlavními aktéry letošního ročníku dýní se stala 8. třída z naší školy. Osmáci nepodcenili přípravu a již odpoledne před samotným večerem měli „válečnou“ poradu. Na ní doladili své role a pozice na samotné akci a zároveň dokončili sladkosti, které ve strašidelném duchu dozdobili. Do zdobení zapojili i své mladší kamarády z družiny a společně jim šlo dílo opravdu od ruky. Šikovnost dětí byla patrná večer, kdy takto připravené pohoštění zmizelo ze stolů mávnutím čarovné hůlky. Za přípravu perníčků patří poděkování i manželce jednoho nejmenovaného učitele.

Úterní podvečer 1. listopadu 2022 se Statek ve Starém Kolíně zahalil do strašidelného hávu. Když na něj dorazil lampiónový průvod z naší školy, začalo se to tam hemžit strašidly. Ta lákala na různé dovednostní soutěže, které byly zakončeny stezkou odvahy. Jak však předpověděl název večera, konala se tu soutěž o nejkrásnější dýni. Bylo opravdu z čeho vybírat, exponátů bylo téměř 140 a vybrat tu nejkrásnější bylo opravdu těžké. Jména vítězů soutěže zazněla již na samotném večeru, ale vítězem byl každý, kdo přispěl svým výtvorem do soutěže, neboť celá výstava osvětlených skvostů byla ve tmě opravdovým zážitkem.