Jinolice 2023

Prachovské skály jsou součástí CHKO Český ráj, která se rozkládá zhruba 5 až 7 km severozápadně od Jičína. Zaslouženě patří mezi jednu z nejznámějších oblastí tohoto kraje, hlavně díky velikému skalnímu městu a mnoha nádherným vyhlídkám. A právě tenhle kout naší země jsme si vybrali jako náš poslední výlet v deváté třídě. Jako základnu jsme zvolili Jinolické rybníky a ubytovali jsme se u toho posledního, u Oborského rybníka v malém kempu, který nesl příznačný název „Na Výslunní“.
Pondělí jsem vyhradili odpočinku, koupání v rybníce a sportování, v úterý už jsme ale vyráželi pěšky směr Jičín. Ten nás po 8 km přivítal svou dominantou – Valdickou bránou, kterou si všichni dobře pamatujeme ze známého večerníčku :-). Ostatně na Rumcajse jsem narazili ještě několikrát a při zpáteční cestě jsme navštívili i jeho jeskyni. Zbytek úterý jsem nabírali síly na náš hlavní středeční výlet – do srdce Prachovských skal.
V Prachovských skalách jsme se snažili udělat takový okruh, abychom toho viděli co nejvíc. Prošli jsme podstatnou část Velkého okruhu, která vede skrz celé skalní město, šli jsme pod Prachovskou jehlou, vylezli na všechny vyhlídky, kolem kterých jsme šli a dorazili až na Prachovskou chatu, kde na nás čekalo zasloužené občerstvení. Cestu zpátky zakončil výstup na Vyhlídku Českého ráje.
Pak už nás čekal jen večerní oheň a ráno jsme vyrazili domů. Byl to náš poslední výlet a zaslouženě patří k těm nejhezčím :o).