Drakiáda 2023

Ve středu 11. října proběhl v naší škole další ročník oblíbené Drakiády. Letos tuto oblíbenou akci pořádala 7. třída, a svého úkolu se chopila opravdu bravurně. V dopoledních hodinách byl připraven program pro mateřskou školu ve školní tělocvičně a přilehlých prostorách. Děti si mohly vyzkoušet skládání puzzle, ověřit svou šikovnost při závodech dračích expresů, běžet s drakem mezi překážkami, přenášet dračí vejce nebo se trefit do dračí tlamy. Na konci celého zápolení čekala děti sladká odměna. Odpolední část byla věnovaná prvnímu stupni naší školy, zejména všem oddělením školní družiny. Pro velkou účast se dračí klání přeneslo na pozemek kolem školy a sedmákům pomáhala i děvčata z 6. třídy. Dračí vejce se už přenášela po složité stezce plné obratných dovedností, puzzle bylo větší a složitější, expres už nejezdil po hladké dráze, dračí tlama se rozevírala ve větší vzdálenosti a konečně Big Dragon Race už prověřil každého školáka. Tento závod s drakem v ruce se konal na trati s průletem pod překážkou, mezi kužely, cik-cak dráze, průlezem jeskyní a rychlým sprintem do cíle. Všichni mohli vidět úžasné sportovní výkony plné zábavy, opět zakončené vyhodnocením výkonů a sladkou odměnou.