Pasování na čtenáře

Ve středu 17. června 2026 byli žáci 1. A a 1. B pasováni královnou z Městské knihovny v Kolíně na opravdové čtenáře. Všichni prvňáčci se od září pilně učili písmenka, skládali je do slov a slova do vět. Před královnou každý z nich přečetl nahlas jednu i více vět, aby mohl být pasován. Také všichni společně složili čtenářský slib, že budou i nadále pilně číst, knih si budou vždycky vážit a nevytrhnou z nich žádný list. Na závěr předvedli malé pásmo říkanek a písní svým rodičům. Následovalo společné focení s královnou a její družinou viz foto.