1. třída – „Koťátka“

Učitelky: Jana Čapková, Veronika Nekolová,
Asistent pedagoga: Darina Kaniaková
Evidence kulturních akcí

Školní řád

Prosinec u Koťátek

Celý měsíc prosinec jsme prožili s chystáním na vánoční svátky a příchod Ježíška. Začali jsme Mikulášskou nadílkou, kterou nám připravili velcí kamarádi ze Základní školy. My jsme celý měsíc pilně trénovali na vánoční vystoupení, tedy besídku pro rodiče. Nechyběl tanec, zpěv, básničky a také společné dárečky pro naši třídu od Ježíška. Den předtím jsme dohromady s dalšími třídami MŠ vystupovali v Obecním domě pro starokolínské babičky a dědečky. Všechno se vydařilo a teď už se jen můžeme těšit, až se doma rozsvítí stromeček a budou pod ním dárečky.
Krásné Vánoce všem!

Listopad u Koťátek

V měsíci listopadu jsme si ve třídě Koťátek užili strašidelný týden v maskách. Vydlabali a vyřezali si dvě velké dýně, podlézali obrovskou pavučinou. Venku jsme pouštěli draka, který byl tak vysoko, že se mu vůbec nechtělo zpátky na zem. Povídali si o zvířátkách, jak se připravují na zimu, navštívili místní farmu a zvířátkům přinesli něco dobrého na zub.

Říjen u Koťátek

V měsíci říjnu jsme toho zažili opravdu hodně. Nejdříve jsme si povídali o ovoci a zelenině. „Vařili“ jsme ovocný salát a dokonce jsme pekli brambory. Umíme zahrát pohádku O řepě. Měli jsme drakiádu s kamarády z velké školy, pouštěli jsme draka na louce. A že létal opravdu vysoko. Také jsme si dva týdny povídali o lese. Probrali jsme houby, stromy, zvířátka. Taky jsme v lese opravdu byli, i když houby jsme nenašli. Seznámili jsme se s tím, jak se v lese chovat a jaké plody nám nabízí. Zkrátka, užíváme si podzim tak, jak má být!

Září u Koťátek

Vítáme tě ve školce.
V naší třídě Koťátek máme děti nejmladší. 18 nových dětí a 6 jich přešlo ze třídy Berušek. Tedy 11 dívek a 13 chlapců. Většina dětí přicházela s úsměvem, ale u některých se loučení od rodičů neobešlo bez slziček, což už se zdá být za námi. Již si zvládáme umýt ruce, obléci se, sedět u stolku, jíst lžící a někteří i odpočinek po obědě. Během září jsme si stihli zacvičit, zatancovat, zazpívat známé lidové písničky, naučit se nové básničky a také si společně zahrát pohádku „Boudo, budko“, která se dětem moc líbila a chtěly si ji zahrát několikrát. A protože jsme třída Koťátek, každý si vytupoval přes šablonu koťátko, které se každému moc povedlo. Tento měsíc k nám do Obecního domu dorazilo divadélko s pohádkou o Vodníkovi. Také jsme ještě využívali hezkých a slunečních dní vycházkami po okolí školky, kde jsme trénovali chůzi ve dvojicích. Zkrátka a dobře, těšíme se na další nové zážitky s kamarády ve školce.