2. třída – „Koťátka“

Učitelky: Jana Čapková, Veronika Nekolová,
Asistent pedagoga: Veronika Moreira Tůmová
Evidence kulturních akcí

Školní řád

Prosinec u Koťátek

Celý měsíc prosinec jsme prožili s chystáním na Vánoce a příchod Ježíška. Začali jsme Mikulášskou nadílkou v Obecním domě. S dětmi jsme také stihli ozdobit vánoční stromeček v obchodním domě Futurum Kolín. Navštívili jsme adventní výstavu v Muzeum Kolín. Tam jsme si i vyrobili krásného andílka. Pak už nás čekalo vystoupení, tedy besídka pro rodiče. Nechyběl tanec, zpěv, básničky a také společné dárečky pro naši třídu od Ježíška. Hned na to jsme společně s dalšími třídami MŠ vystupovali v Obecním domě pro starokolínské babičky a dědečky. Všechno se vydařilo a my se už jen mohli těšit, až se rozsvítí stromeček a budou pod ním dárečky.

Listopad u Koťátek

Měsíc listopad je pro nás typickým podzimním měsícem, kdy jsou krásně zbarvené stromy a postupně opadávají. Děti se seznámily se změnami v podzimní přírodě a počasím. Povídali jsme si, jak se zvířátka připravují na zimu a kde se před zimou ukrývají.
Užili jsme si také Halloweenský rej v maskách a v převlecích navštívili mladší kamarády z oddělení Berušek.
Někteří rodiče se s dětmi také zapojili do soutěže o nejkrásněji vyřezanou dýni, která probíhala na statku a hned první dvě místa obsadily děti z naší třídy.
Děti se také seznámily s příběhem svatého Martina, kterému složily z papíru bílého koně. Nesměla chybět ani hezká písnička na toto téma.
První adventní neděli jsme společně s oddělením Sluníček rozsvítili vánoční strom na náměstí a zazpívali několik vánočních koled.
Děkujeme také rodičům, že se zapojili s dětmi do výroby vánočních ozdob na zdobení stromečku do kolínského Futura 🙂 

Říjen u Koťátek

V měsíci říjnu jsme toho zažili opravdu hodně. Nejdříve jsme si povídali o ovoci a zelenině. „Vařili“ jsme ovocný salát a dokonce jsme pekli suprovou buchtu. Měli jsme drakiádu s kamarády z velké školy, pouštěli jsme draka na hřišti. Taky chodíme cvičit do tělocvičny, to nás moc baví. Tam se krásně unavíme a protáhneme. A dokonce jsme rozdělali na zahradě oheň a vařili jsme zdravou zeleninou polévku v kotlíku. Zkrátka, užíváme si podzim tak, jak má být! 

Září u Koťátek

„Ve třídě Koťátek jsme kamarádi, máme se tu všichni rádi. Budeme si spolu hrát, zpívat, zkoumat, tancovat.“
V naší třídě Koťátek je tentokrát 13 dívek a 13 chlapců. Téměř polovina dětí k nám přišla ze třídy Berušek. Pro většinu dětí je tento rok druhým rokem docházky do mateřské školy, takže jsou již zvyklé na denní režim.
Během září jsme si stihli zahrát několik pohádek (Boudo, budko, O Palečkovi, Zvířatka a hříbek), naučit řadu písniček a básniček. Také jsme si upekli jablečnou buchtu a připravili ovocný salát – to jsme si pochutnali.
Žáci 7. třídy pro nás ve škole připravili Drakiádu, kde každý musel splnit 7 úkolů.
Jednou za 2 týdny se také chodíme protáhnout do tělocvičny. Každý den chodíme na vycházky po okolí a nejraději do lesa. Jednou za měsíc k nám přivítá divadlo do nového Obecního domu, na které se všichni moc těšíme 🙂