I. oddělení – „Koťátka“

Učitelky: Jana Čapková, Veronika Nekolová,
Asistent pedagoga: Veronika Moreira Tůmová
Evidence kulturních akcí

Únor u Koťátek

Krásně i hravě jsme prožili měsíc únor. Na začátku února jsme si s dětmi vyprávěly o období masopustu. Pomocí pohádky „Jak to bylo o masopustu“ si děti lépe dokázaly představit, jaké zvyky se k tomuto období váží. Vyrobili jsme si např. medvědí masky, šaškovskou čepici. Vyzdobili jsme si třídu krepáky a balónky a mohl začít opravdový karneval. Děti přišly do školky v nádherných maskách a užili jsme si spolu karnevalový rej. Nechyběly soutěže, představení vlastní masky, tanec, překážková dráha a samozřejmě sladké odměny a diplomy. Také jsme dětem zahráli loutkové pohádky např. O Koblížkovi, O třech medvědech, O rukavičce. Zahráli jsme si na nakupování a slušné chování v obchodě. V únoru jsme také probírali lidské tělo – sestavili kostru, poměřili, kdo je v naší třídě největší a nejmenší a vymodelovali na předlohu detaily obličeje. Také jsme měli netradiční malování pomocí kartáčku na zuby. Rozvíjíme grafomotoriku, správné držení tužky a příboru.

Přání k Vánocům

Krásné prožití vánočních svátků,
hodně zdraví v novém roce,
přejí děti z Koťátek a třídní učitelky

Advent u Koťátek

Teď už se pilně chystáme na Ježíška. Nemůžeme se dočkat. Cukroví je upečené, třída vyzdobená, hračky srovnané a uklizené. Chováme se k sobě kamarádsky, pomáháme si, respektujeme se. Také jsme si vyprávěli o vánočních zvycích a tradicích. Některé jsme i vyzkoušeli. Mezitím vyrábíme dárečky pro rodiče a kamarády, posloucháme pohádky a příběhy. Taky cvičíme a staráme se o svá tělíčka. Koledy a vánoční básničky taky nechybí … Tak to vypadá, že by Ježíšek opravdu mohl přijít a něco nám do třídy nadělit.

Jak se chodí do školky

Na začátku září jsme se začali seznamovat s tím, jak to chodí ve školce. V naší třídě se sešli úplně noví školkáčci, děti ve věku 2 – 3 roky. Postupně jsme se seznámili s kamarády, s paní učitelkami, s paní kuchařkou a uklízečkou. A aby toho seznamování nebylo málo, začali jsme si úplně všichni zvykat na režim, který ve školce dodržujeme. Začátek se neobešel bez slziček, ale teď už chodíme všichni s úsměvem. A užíváme si to! Dozvěděli jsme se, že patříme všichni společně do třídy Koťátek. Prozkoumali jsme už úplně všechny hračky, stavebnice a skládačky. Už taky vyrábíme, malujeme a kreslíme, to nás moc baví. Pracujeme s modelínou, přírodními materiály, hrajeme si venku a chodíme na procházky. Cestou si i zpíváme, třeba jste nás už slyšeli. Po obídku jsme se naučili odpočívat, hrajeme si s kamarády ze třídy starších dětí. Zkrátka, zvládli jsme toho hodně, jsme šikovná Koťátka.