2. třída – „Koťátka“

Učitelky: Jana Čapková, Veronika Nekolová,
Asistent pedagoga: Veronika Moreira Tůmová
Evidence kulturních akcí

Školní řád

Říjen u Koťátek

V měsíci říjnu jsme toho zažili opravdu hodně. Nejdříve jsme si povídali o ovoci a zelenině. „Vařili“ jsme ovocný salát a dokonce jsme pekli suprovou buchtu. Měli jsme drakiádu s kamarády z velké školy, pouštěli jsme draka na hřišti. Taky chodíme cvičit do tělocvičny, to nás moc baví. Tam se krásně unavíme a protáhneme. A dokonce jsme rozdělali na zahradě oheň a vařili jsme zdravou zeleninou polévku v kotlíku. Zkrátka, užíváme si podzim tak, jak má být! 

Září u Koťátek

„Ve třídě Koťátek jsme kamarádi, máme se tu všichni rádi. Budeme si spolu hrát, zpívat, zkoumat, tancovat.“
V naší třídě Koťátek je tentokrát 13 dívek a 13 chlapců. Téměř polovina dětí k nám přišla ze třídy Berušek. Pro většinu dětí je tento rok druhým rokem docházky do mateřské školy, takže jsou již zvyklé na denní režim.
Během září jsme si stihli zahrát několik pohádek (Boudo, budko, O Palečkovi, Zvířatka a hříbek), naučit řadu písniček a básniček. Také jsme si upekli jablečnou buchtu a připravili ovocný salát – to jsme si pochutnali.
Žáci 7. třídy pro nás ve škole připravili Drakiádu, kde každý musel splnit 7 úkolů.
Jednou za 2 týdny se také chodíme protáhnout do tělocvičny. Každý den chodíme na vycházky po okolí a nejraději do lesa. Jednou za měsíc k nám přivítá divadlo do nového Obecního domu, na které se všichni moc těšíme 🙂