I. oddělení – „Koťátka“

Učitelky: Jana Čapková, Veronika Nekolová, Lenka Černá
Asistent pedagoga: Veronika Moreira Tůmová

Evidence kulturních akcí

Aktivity a činnosti v měsíci únoru

V měsíci únoru jsme se naučili spoustu nových poznatků o lidském těle. Toto téma děti velice zaujalo. Vyráběli jsme lidský mozek z netradičního materiálu – popcornu :-). S pomocí paní učitelky děti vytvořily kostru z papírových ruliček, pomocí zubního kartáčku vybarvovaly zuby předtištěné na čtvrtce. Děti se vyřádily na překážkové dráze, která představovala trávicí ústrojí. Také si procvičily všechny smysly – hmat, zrak, chuť, sluch, čich. Na téma povolání jsme z modelíny vyráběli koláče, pečivo, ale i hasiče. Nakonec se děti dočkaly dlouho očekávaného karnevalu. Kde si zasoutěžily, zatancovaly, předvedly svoje masky, za což byly odměněny sladkostmi.

A ještě pár fotek ze zpívání pro babičky a dědečky 🙂 … 

Aktivity a činnosti v měsíci prosinci

Celý měsíc se odehrával ve znamení příchodu Mikuláše a potom dlouho očekávaného Ježíška. Ten přišel dopoledne a nechal nám ve třídě krásný stromeček a pod ním společné dárečky. To bylo překvapení a tolik radosti! Naše třída připravila pro rodiny dětí „Čertovskou besídku“. Naši čertíci suprově předvedli pohybové básničky, zazpívali písničky a zatancovali i tři tanečky. A potom už jsme si jen vyrobili Ježíška v jesličkách a teď už nás čekají jen prázdniny a krásný vánoční čas strávený s rodinami.

Mikulášská nadílka

Ani na naše malá Koťátka Mikuláš nezapomněl. 5. prosince přišel na návštěvu i se dvěma andělíčky a kupou čertíků. Zazpívali jsme mu pěknou písničku a on nám pro každého dal balíček.
Podívejte se na pár fotografií…

 

Aktivity a zážitky v měsíci listopadu

Měsíc listopad jsme začali podzimními prázdninami, po kterých jsme zažili strašidelný týden, kdy jsme si vydlabali dýni. Povídali jsme si o barvách podzimu a podzimních plodech. Při povídání o podzimních dracích jsme si vyrobili papírové draky. Vyprávěli jsme si o svatém Martinovi a vyrobili jsme si podkovy. Pomalu se připravujeme na vánoční besídku pro rodiče. Na procházkách jsme zkoumali změny podzimní přírody na zimní a nejraději pozorujeme stádo srnek na poli. Velice nás zaujala i výzdoba domů obzvlášť strašidelné dýně a vánoční výzdoba.
Pro ukázku přikládáme pár fotografií.

 

Aktivity a zážitky v měsíci říjnu

V měsíci říjnu jsme zažívali podzim plnými doušky. Povídali jsme si o zelenině, ovoci, pracích na políčku. Uvařili jsme si úplně sami vynikající ovocný salát, ochutnávali zeleninku. Potom jsme byli dva týdny v lese. Hráli jsme si na zvířátka, nějaká jsme si i vyrobili, nakreslili. Při procházkách jsme pozorovali barvení a opadávání listů, zkoumali všechny možné plody a sledovali, co se děje na zahrádkách.

Mezitím nám starší kamarádi připravili v základní škole Drakiádu. Celé dopoledne jsme řádili v tělocvičně a plnili různé úkoly. Skládali jsme draky, vybarvovali, odemykali jsme poklad, hlídali dračí vejce a trefovali se drakovi do bříška.

Pro ukázku přikládáme pár fotografií.

 

Začátek školního roku ve třídě Koťátek

Letos chodí do Koťátek naši nejmenší. Po počáteční nejistotě jsme začali pilně pracovat. Rána už máme dlouho skoro úplně bez slziček, dokonce velká většina dětí chodí s krásným úsměvem! Z toho máme velikánskou radost. Začali jsme se učit, jak spolu vycházet, jak požádat druhého o hračku, jak se rozdělit, pomoci kamarádovi. Také zpíváme, cvičíme, kreslíme, modelujeme, hrajeme si na zahradě, chodíme na procházky. Dokonce jsme v pohodě zvládli i první divadélko v tělocvičně. Zkrátka naše Koťátka jsou moc šikovná a za pár dní nikdo nepozná, že chodí do školky teprve tři týdny. Přidáváme pár fotek z „volné hry“ a z našeho muzicírování. Také tento týden pracujeme s kaštánky (děkujeme za ně).