I. oddělení – „Berušky“

Učitelky: Bc. Dana Kočíková, Jindra Kociánová
Asistent pedagoga: Veronika Moreira Tůmová

Evidence kulturních akcí

Písek jsme vyměnili za sníh!

Ledové království

Na celý tento lednový týden se proměňujeme na Elsy a Olafy.
Společně jsme si postavili i zimní palác.
S Elsou si zpíváme a tančíme na známou písničku „Najednou“ ze jmenované pohádky.
Tak se s námi podívejte, jak moc nám to sluší.

HURÁ, PADAL SNÍH

Vánoční stromeček u našeho kostela v adventním čase

Advent ve Starém Kolíně

Barvy podzimu a lesní plody

S příchodem podzimu jsme ve spolupráci s rodiči a jejich dětmi připravili pestrou dekoraci lesních plodin.

Zeleninový týden

Celý tento týden jsme se učili poznávat zdravou zeleninu. Ochutnali jsme mrkev, hrášek, zelí, kedlubnu. Zahráli jsme si pohádku „O Popelce“ a přebírali hrách od čočky. Šlapali zelí v lavoru, jako za starých dřívějších časů a uvařili si silnou, dobrou, zeleninovou polévku v kotlíku, i s odd. Koťátek, u nás na zahradě MŠ. Každý den se tak děti zdokonalovaly nejen ve výtvarných činnostech, nabytých vědomostí, ale i praktických dovedností. Tímto oddělení Berušek moc děkuji firmě Baše a spol. s. r. o. za darované zelí pro děti, které si je nakonec s radostí odnesly domů.

První stříhání nůžkami

Nejprve sluníčku namalujeme pastelkami obličej a poté rozstříháme dlouhé sluneční paprsky. Nůžky držíme v ruce poprvé a ještě nám to moc nejde. Sluníčko moc pálilo, tak jsme raději ten nějaký paprsek​
nechtěně odstřihli :-).

Září u Berušek

V září jsme radostně přivítali v našem oddělení „Berušky“ naše nové děti. Postupně si na sebe stále zvykáme. Učíme se našim školkovým pravidlům, malujeme, cvičíme, zpíváme, vzděláváme se. Máme rádi lidové říkanky a zahráli jsme si již také první pohádku „Boudo, budko“. Naší nejdůležitější činností je však volné hraní. Trochu nám dělá problém úklid hraček, ale to vše s postupem času zvládneme :-).