1. třída – „Berušky“

Učitelky: Bc. Dana Kočíková, Jindra Kociánová
Asistent pedagoga: Marie Dostálová

Evidence kulturních akcí
Školní řád

Únor u Berušek

Nejkratší měsíc v roce, přesto ve školce se spoustou zajímavých akcí. Přijelo divadélko „Koloběžka“ s cirkusovou pohádkou. Na naší zahradě jsme nakrmili u krmítka ptáčky slunečnicí. Už poznáme lesní zvířátka a jejich stopy. Naučili jsme se poznávat naše tělo. Bacily nás však opět trápily nejen na papíře, ale i ve skutečnosti. Měsíc jsme zakončili Masopustem – fašankami, společným tancem s Koťátky v karnevalových maskách.

Leden u Berušek

V lednu jsme kromě besídky a dílniček zvládli spoustu jiných věcí. V tématech „Na Nový rok o slepičí krok“, „ V zemi ledu“, „ Sněhuláci“ a „U krmítka“ jsme se dozvěděli, vyzkoušeli a naučili spoustu nových věcí. I počasí nám přálo a tak bylo sluníčko i mráz i sníh. Stále se učíme držet nůžky a stříhat, držet správně tužku a uvolňovat ruku a zápěstí a taky pořádně cvičíme, abychom byli všichni fit. Trénovali jsme lyžování na Zimní školkovou olympiádu, která bude už brzy.

Leden u Berušek – Vánoční nadílka, besídka a Dílničky

Protože jsme byli téměř všichni v prosinci nemocní, Ježíšek k nám přišel až v lednu. Přinesl spoustu dárků a radosti. Taky jsme pilně trénovali a hned 4. ledna jsme se „předvedli“ rodičům. Po besídce proběhly Dílničky. Mohli jsme si se svými rodiči vyrobit ještě nějaké vánoční dárky a dekorace. Bylo to prima – spousta cukroví, kafíčko, čaj a pohoda.

Prosinec u Berušek

Adventní čas milujeme. Ve školce je prima pohoda – vyrábíme dárečky, ozdoby, pečeme cukroví a perníky, zdobíme stromeček, zpíváme koledy a užíváme si vánoční náladu. A letos jsme si to užili i se spoustou sněhu. Přijelo i Divadlo Koloběžka s pohádkou a přišel Mikuláš, Anděl a spousta čertíků. Jen ty nemoci nás zase potrápili a tak mnoho z nás muselo zůstat doma. Vánoční besídku a dílničky s rodiči jsme nakonec přesunuli až na leden, abychom se sešli všichni pospolu.

Listopad u Berušek

Ach ty nemoce,
ty nás pěkně trápí,
ale když už jsme ve školce zpátky,
poslouchejte naše řádky.

Skoro se už sami oblékáme,
hračky na svá místa dáme.
Na procházce ve dvojici jdeme a kouzelné slovíčko „prosím“ řekneme.

Hrajeme si, zpíváme, malujeme, cvičíme,
pohádku „O Veliké řepě“ zahrát umíme.
Jen ty nůžky, ty nám nejdou do ručičky,
natož stříhat proužky na nudličky.

Vlakem do Kolína jsme jeli,
pásmo dětských pohádek tam viděli.

Na Halloween – tancovali, čarovali,
s Koťátky si legraci užívali.

Na sv. Martina – bílá zem se pokrývá.
Lucernou ji osvítíme, kterou si tu vyrobíme.

Září u Berušek

A je to tu – do naší třídy přišlo 19 nových malých dětí a 6 dětí z Koťátek. Po náročných dnech smutku a odloučení od rodičů se konečně rozsvítilo sluníčko a to jak ve třídě, tak venku. 

Jen tak si poskočím,
pořádně vyskočím,
rukama si zatleskáme,
nohama si zadupáme,
kamarádovi ruku dáme.

Děti si zvykly na prostředí, lidi kolem, svou značku, denní režim a většina z nich již chodí do školky s úsměvem. Není divu, protože během září jsme se stihli spoustu věcí naučit. Umíme si zacvičit, pořádně umýt ruce, sedět u stolku při jídle, sami se oblékat a někteří si zkusili i odpočívat ve školce po obědě.
Umíme už spoustu lidových říkadel, písniček, pohybových her. Venku umíme chodit v lese, na louce, po cestách i necestách, a to i ve dvojici. A když je někomu smutno, paní učitelka se s ním potulí a hned je veseleji.
Vždyť se podívejte, jací jsme kabrňáci.