3. třída – „Sluníčka“

Učitelky: Darja Plechatová, Tereza Ludrová
Asistent pedagoga: Darina Kaniaková

Evidence kulturních akcí
Školní řád

Den draka

V pondělí 10. října 2022 si děti ze sedmé třídy připravily pro MŠ den plný her. Na začátku jsme se rozdělili na 3 skupiny a obcházeli jednotlivá stanoviště. Mezi disciplínami byla překážková dráha, skládání velkých draků, házení míčků do tlamy draka, skládání puzzle, výroba vlastního draka, motání provázku a slalom s míčkem na lžičce. Dětem se všechny disciplíny velmi líbily a užily si plno zábavy. 

Kdo se práce nebojí, aneb řemeslné dílničky v MŠ

Řemeslo je charakterizováno jako druh rukodělné dovednosti. Pro řemeslné práce je typický vysoký podíl ruční práce spojený s používáním specializovaných nástrojů a pomůcek. Náš nový projekt polytechnické výchovy v MŠ, pod záštitou SOU stavebního v Kolíně ,, Dílničky“ chce zapojit děti aktivně do práce s různými materiály, náčiním a nářadím. Chce čerpat ze zkušenosti druhých a učit děti praktičnosti. Cílem je učit manuálním dovednostem, které děti uplatní v budoucím životě. 

Září u Sluníček

Od rána si budu hrát, s tím, kdo je můj kamarád.
Až se všichni sejdeme, do kruhu si sedneme.
O tom, s čím si budeme hrát, budeme si povídat.
Pocvičíme, posvačíme, poslechneme pohádku,
namalujeme, zazpíváme od pondělí do pátku.
Až nám začnou naše bříška od hladu si notovat,
spěchat budeme ruce umýt, jdeme všichni hodovat.
Pak už jenom postýlka, ještě malá chvilinka
a už je tu maminka.

Prázdniny utekly jako voda a my opět přivítali nové předškoláky. Čeká na nás mnoho kreslení, čtení, mluvení, naslouchání, ale i poslouchání. Děti budou tento školní rok provázet dvě známé pohádkové postavičky se svým kouzelným sluchátkem. Ano, Mach a Šebestová. Zažijeme určitě spoustu prvotřídních legrácek, ale hlavně se spolu s kouzelným sluchátkem vydáme za poznáním všeho neznámého. Takže : „Haló, haló, učíme se u Sluníček!“