III. oddělení – „Sluníčka“

Učitelky: Darja Plechatová, Jindra Kociánová
Asistent pedagoga: Veronika Nekolová

Evidence kulturních akcí

Pro bližší informaci o rozdělení dětí v odděleních se informujte na telefonním čísle: 313 109 460

Vítání občánků

 

 

Naši předškoláci přivítali nové občánky Starého Kolína.

 

 

Já jsem muzikant

Nacvičujeme s dětmi písničku „Já jsem muzikant a přicházím k Vám z České země“. Vyrobili jsme čtyři Orffovy nástroje. Sólo dvojic zpívají a předvádí hraní na tyto nástroje a sbor jim zpěvěm odpovídá. Celá písnička je propojená dramatizací, jak do vesnice přijedou muzikanti a vesničané je uvítají a začnou s nimi zpívat.

 

Dnes jsme začali cvičit ve velké tělocvičně. Naučili jsme se postavit vřad, pozdravit. Na žebřinách jsme si zaposilovali, vysvětlili si otočky s mottem: „hlavně se pevně držet“. Na lavičce posílili velkou motoriku a koordinaci těla. Odměnou dětem byla skluzavka v podobě lavičky s nacvičeným obratem na žebřinách.

Divadlo – Zpívající koťata

Do MŠ přijelo maňáskové zpívající divadlo „Zpívající koťata“.
Dětem se představení velmi líbilo a všichni společně si zazpívali známé lidové písničky.

 

 

Výlet do Jestřábí Lhoty

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo. Po příjezdu jsme s chutí snědli svačinu a pak si již prohlíželi farmu. Viděli jsme kozy, osla, páva, velkého králíka, holuba. Děti si mohly samy kozy a osla nakrmit a pohladit. Majitelé pro nás připravili spoustu zajímavých her a historických dekorací. Hry s kroužky, houpačky, malování křídami na tabuli a navlékání korálků. Nakonec jsme zavítali do čertovy kovárny, kde nám místní kovář ukázal svou práci a děti si samy mohly ukout památkové srdíčko pro maminku.

V pondělí 1. října 2018 pojedeme autobusem na výlet do Jestřábí Lhoty na statek.
Odjezd od školy je v 8:00 hodin.
Svačina s sebou zajištěna, na oběd budeme zpátky.
S sebou do baťůžku pití v uzavíratelné lahvi, pláštěnku, papírové kapesníky.
Na výlet vybíráme 120,- Kč.

Hrajeme si na Červenou Karkulku a tancujeme si pro radost 🙂

 

Foto logické logo

Děti pracovaly v sedmi rozdělených skupinách s logickou skládačkou na rozvoj myšlení a vizuomotoriky. Přiřazovaly správné obrázky k různým druhům obličejů, geometrických tvarů, početních obrázků a k barevné škále ve tvaru balónků. Skupinky se postupně vyměňovaly a děti si tak vyzkoušely všechny logické dovednosti.

 

Mia dnes slaví svátek.

Dětem přinesla bonbóny. Společně jsme Mie poblahopřáli hodně štěstí, ať se ji u nás ve školce líbí. Naoplátku děti dostaly bonbón, který s chutí snědly.

 

 

Strašidýlko Bačkůrka

Dnes děti z I. II. a III. třídy se zúčastnily divadelního představení Strašidýlko Bačkůrka. Divadlo se konalo v naší tělocvičně základní školy. Loutkové představení se dětem velmi líbilo. Dětský smích provázel celé představení. Hlavní aktérka zapojila děti přímo do dění příběhu. Děti měly třikrát zakokrhat jako kohout. Zvonění zvonečku představení ukončilo a rozešli jsme se do svých tříd.