III. oddělení – „Sluníčka“

Učitelky: Bc. Kočíková Dana, Uhlířová Jaroslava

Evidence peněz za kulturní akce

Bílá zima

  • Konečně nám napadl sníh!!! A vydržel alespoň, než jsme postavili sněhuláka. A zrovna v týdnu, kdy máme téma „Bude zima, aneb sníh je bílá peřina“. To bylo venku radosti. A nejen venku … i uvnitř školky se naše aktivity zaměřily na vše, co souvisí se sněhem … zimní radovánky a sporty, zimní oblečení a hlavně sněhuláci ve všech podobách. Snad nám ještě nasněží … 🙂 .

Přišla zima do lesa – zvířata

  • V tomto posledním lednovém týdnu nás nejvíc zajímala divoká zvířata a ptáci. Zvířata jsme třídili a hledali, kterou potravu mají nejraději.  Připomněli jsme si, která zvířata v zimě spí a která i v zimě můžeme v přírodě potkat. Co jí ptáci v zimě a proč musí někteří odletět na podzim do teplých krajin. Mimo to, jsme hodně tvořili, malovali a vyráběli … podívejte na fotky.

TPCA

  • V současné době, kdy řada dětí tráví nejen svůj volný čas u PC, tabletů a mobilních telefonů, dochází k tomu, že děti nerozvíjejí svou představivost, logické myšlení, motoriku aj. Proto se polytechnická výchova staví v mateřské škole na jedno z prvních míst. Stavebnice GEOMAC splňuje veškeré předpoklady právě pro rozvoj jemné motoriky, myšlení, představivosti, prostorové orientace a logického uvažování dětí. Je úžasné, že náš projekt byl schválen a TPCA nám tuto stavebnici zajistila. Děti jsou nadšené a stále vymýšlejí nové a nové náročnější prostorové stavby.

V prosinci u Sluníček…

Prosinec je měsíc, kdy ožívají tradice a děti se velmi těší na „Ježíška“. U nás, u Sluníček, se pilně trénovalo a vyrábělo, abychom mohli pozvat rodiče, babičky, tetičky, dědečky…..a posedět si se všemi pěkně v klidu a v teple naší třídy.  Děti nazdobily stolečky a připravily pohoštění.  Po besídce také svým příbuzným nabídly čaj či kávu. Tomu všemu ale na začátku prosince předcházela návštěva Mikuláše a jeho pomocníků.

                                                                     Děkujeme Danča a Jára

Fotografie zde v galerii.