Mateřská škola

TŘÍDNÍ SCHŮZKY MŠ – od 16:00 hodin

  • úterý 11. 9. – 3. oddělení Sluníčka – budova ZŠ
  • středa 12. 9. – 1. oddělení Berušky – budova MŠ Bašta
  • čtvrtek 13. 9. – 2. oddělení Koťátka – budova MŠ Bašta

 

 

 

Školní rok 2017/2018

Výlet – Zámek Loučeň

Na závěr školního roku vždy pořádáme pro naše děti výlet. Nebylo tomu jinak ani letos. Tentokrát jsme pro naše prcky vybraly cestu na zámek Loučeň.

Zažili jsme zámek trošičku jinak. V přilehlém parku je totiž nespočetné množství labyrintů, bludišť, lanový park, amfiteátr, kuličkové hřiště, provazové bludiště, prstový labyrint a krásná příroda.

Prošli jsme úplně všechno. Počasí nám přálo, a proto jsme měli čas, abychom se zde patřičně vyřádili. Na každou prohlídku jsme se vždy řádně posilnili dobrou svačinou a obědem, který nám nachystaly paní kuchařky. Trošičku jsme si odpočinuli, ale ne dlouho. Je toho totiž k vidění mnoho a my to chtěli stihnout opravdu všechno. Měli jsme možnost vidět živě i svatbu přímo v zámeckém parku.

Abychom mohli naslouchat krásnému zpěvu ptáčků, ba dokonce ťukání datla, museli jsme sedět tiše jako myšky. Z rybníčku na nás zase vykukovaly žabky a kolem létaly vážky.  U perníkové chaloupky jsme si zopakovali známou pohádku tím, že jsme si ji zahráli. Jen bílou paní se nám nepovedlo vidět. Tak snad příště.

Bylo tu prostě nádherně. Užili jsme si bloudění ve dvanácti zahradních labyrintech a bludišťích na jednom místě. Je to první takový park v Čechách a jediný v Evropě.

Výlet se nám vydařil a děti si odvezly spousty nových zážitků.Dětský den v Mateřské škole

Oslavy svátku Dne dětí v naší školce začaly v pátek 1. června. Naše báječné paní kuchařky připravily dětem výjimečný oběd. Opravdový hamburger! Překvapení dětí opravdu nebylo hrané a všichni jsme si pochutnali. Potom, v pondělí 4. června, jsme za podpory Spolku rodičů a přátel školy, ZŠ a MŠ Starý Kolín a Obecního úřadu Starý Kolín, prožili radostné dopoledne s vystoupením hudební skupiny Petra Nedvěda „Nedvíďata“. Prožili jsme program plným písniček, her a nechybělo ani malé sladké překvapení nakonec.

Školkohry – Jestřábí lhota

Dne 26. 5. 2018 se konaly „Školkohry“ aneb Děti v pohybu. 12 školek z kolínské oblasti soutěžilo jak o život. V disciplínách běh 40 m, hod do dálky a štafeta. Naše školka získala bronzovou medaili – Filip Šmajda (běh na 40 m). Rodiče byli skvělí, fandili a krásné atmosféry si všichni užili.

 

Výlet do skanzenu na Veselém Kopci

Pár dní před Velikonocemi jsme našim dětem naplánovali výlet do muzea na Veselém Kopci. Skanzen, který se tu nachází měl dětem co nejvíce přiblížit život našich předků. Jaké zvyky a tradice s sebou nesou svátky jara, jak se žilo v dobách našich prarodičů a jaké je to v dnešní době. Překrásným výkladem paní průvodkyně si děti zopakovaly všechny poznatky a vědomosti, které nabyly již ve školce.

Aby jim cesta rychle utíkala, neboť se moc těšily, vyprávěly jsme si jim mikrofonem kudy právě projíždíme a co je vidět vpravo a vlevo. Mohli jsme všichni srovnávat počasí na Vysočině a v nížině. Hlinsko nás totiž, ač je jaro, přivítalo sněžením a chladným počasím.

Po vydatném obědě se celým autobusem nesl zpěv jarních písní a koled. A ti nejmenší?  Únava byla silnější… dostavil se spánek…

Všem dětem patří velikánské poděkování za úžasné chování a výdrž v době celého výletu. Naše děti byly prostě SUPER!!!

Španělská pohádka

Máme tu další měsíc a s ním i další divadelní představení. Tentokrát to je „Španělská pohádka“.

 

 

 

 

 

O porouchaném robotovi

Zase k nám přijelo Divadélko Koloběžka s další veselou pohádkou. Představte si, že Honzík nechtěl doma pracovat a pomáhat mamince a tak si koupil robota. Ale nechtěl robota poprosit a ani mu poděkovat a on se mu rozbil… Nakonec všechno dobře dopadlo a Honzík to samozřejmě napravil.

 

 

 

 

Mateřská škola má 3 třídy a je situovaná v bývalé rodinné vile z první poloviny 20. století a jedna třída (předškolní) je umístěna v budově ZŠ. Budova školky je umístěna na pozemku o rozloze 1500 m čtverečních a v zadní i přední části je zahrada s hravými prvky. Tento pozemek je v centru obce, dobře dosažitelný pro obyvatele. Budova prošla celkovou rekonstrukcí (došlo k jejímu zateplení, výměně oken a vybudování nového topného systému). Celý kolektiv pracovnic se snaží svou prací zlepšovat prostředí školy, děti pod vedením svých učitelek se podílí na výzdobě celé školy.

Všichni se snaží, aby prostředí školy bylo pro děti a jejich rodiče esteticky přínosné, aby se všichni cítili spokojeně a uvolněně. Naším cílem je vytvořit rodinné prostředí pro spokojenost dětí, rodičů i zaměstnanců.

Naše MŠ má dlouholetou tradici, která sahá až do 40. let 20. století. Už v té době vznikaly menší útulky a v roce 1947 byla otevřena mateřská škola. Po několika přesunech je od roku 1965 na stálé adrese a stále má dvě plně obsazené třídy.

Naše motto:

„S úsměvem jde všechno líp“

– a snažíme se ho denně naplňovat.

Budeme rádi, když nám s tvorbou a aktualizací budete pomáhat. Věříme, že skvělými a kreativními nápady spolu vytvoříme pěknou prezentaci naší školy.