Mateřská škola

Výlet do skanzenu na Veselém Kopci

Pár dní před Velikonocemi jsme našim dětem naplánovali výlet do muzea na Veselém Kopci. Skanzen, který se tu nachází měl dětem co nejvíce přiblížit život našich předků. Jaké zvyky a tradice s sebou nesou svátky jara, jak se žilo v dobách našich prarodičů a jaké je to v dnešní době. Překrásným výkladem paní průvodkyně si děti zopakovaly všechny poznatky a vědomosti, které nabyly již ve školce.

Aby jim cesta rychle utíkala, neboť se moc těšily, vyprávěly jsme si jim mikrofonem kudy právě projíždíme a co je vidět vpravo a vlevo. Mohli jsme všichni srovnávat počasí na Vysočině a v nížině. Hlinsko nás totiž, ač je jaro, přivítalo sněžením a chladným počasím.

Po vydatném obědě se celým autobusem nesl zpěv jarních písní a koled. A ti nejmenší?  Únava byla silnější… dostavil se spánek…

Všem dětem patří velikánské poděkování za úžasné chování a výdrž v době celého výletu. Naše děti byly prostě SUPER!!!

Španělská pohádka

Máme tu další měsíc a s ním i další divadelní představení. Tentokrát to je „Španělská pohádka“.

 

 

 

 

 

O porouchaném robotovi

Zase k nám přijelo Divadélko Koloběžka s další veselou pohádkou. Představte si, že Honzík nechtěl doma pracovat a pomáhat mamince a tak si koupil robota. Ale nechtěl robota poprosit a ani mu poděkovat a on se mu rozbil… Nakonec všechno dobře dopadlo a Honzík to samozřejmě napravil.

 

 

 

 

Mateřská škola má 3 třídy a je situovaná v bývalé rodinné vile z první poloviny 20. století a jedna třída (předškolní) je umístěna v budově ZŠ. Budova školky je umístěna na pozemku o rozloze 1500 m čtverečních a v zadní i přední části je zahrada s hravými prvky. Tento pozemek je v centru obce, dobře dosažitelný pro obyvatele. Budova prošla celkovou rekonstrukcí (došlo k jejímu zateplení, výměně oken a vybudování nového topného systému). Celý kolektiv pracovnic se snaží svou prací zlepšovat prostředí školy, děti pod vedením svých učitelek se podílí na výzdobě celé školy.

Všichni se snaží, aby prostředí školy bylo pro děti a jejich rodiče esteticky přínosné, aby se všichni cítili spokojeně a uvolněně. Naším cílem je vytvořit rodinné prostředí pro spokojenost dětí, rodičů i zaměstnanců.

Naše MŠ má dlouholetou tradici, která sahá až do 40. let 20. století. Už v té době vznikaly menší útulky a v roce 1947 byla otevřena mateřská škola. Po několika přesunech je od roku 1965 na stálé adrese a stále má dvě plně obsazené třídy.

Naše motto:

„S úsměvem jde všechno líp“

– a snažíme se ho denně naplňovat.

Budeme rádi, když nám s tvorbou a aktualizací budete pomáhat. Věříme, že skvělými a kreativními nápady spolu vytvoříme pěknou prezentaci naší školy.