Příměstský tábor 2021

1. den příměstské tábora jsme navštívili bylinkovou zahrádku u paní Stříbrské v Hlízově. Při prohlídce, jsme se seznámili s bylinkami, poté si děti připravily bylinkový čaj a celý den mohly ochutnávat…a také ochutnávaly ve velkém :-). Naše sportovce nadchla soutěž v házení podkovou, avšak zjistili, že to není vůbec jednoduché. Naučili jsme se také vyrobit si bylinkový repelent proti hmyzu. Prožili jsme krásné odpoledne. Vůbec nám nevadilo, že nás cestou zpět zastihla průtrž mračen a bláto bylo až za ušima.

2. den – Hasiči/ kynologický spolek. Dopoledne si pro nás hasiči připravili zábavu ve formě zkoušení hasičského oblečení, dýchací masky apod. Po soutěži v oblékání přišla na řadu zdravověda. Každý si vyzkoušel první pomoc a navzájem uložit zraněného do stabilizované polohy. Opakovaly se důležitá telefonní čísla a jak se zachovat při různých zraněních.
Odpoledne jsme pěší procházkou navštívili kynologický spolek. Pro děti bylo zajímavé vidět, jak správně cvičit psa a co vše je možné ho naučit.

3. den – Dílny v ZŠ. Na tento den jsme si připravili zdobení hrníčků akrylovými barvami. K dispozici jsme měli školní 3D tiskárnu, na které se každému vytisklo písmenko na hrníček. Děti viděly, jak se tiskárna ovládá a co vše jde s její pomocí vyrobit.

4. den – Vodáci. I tento den si všichni moc užili. Děti byly rozděleny do družstev, ve kterých soutěžily, aby dosáhly na body potřebné k mapě od pokladu. Úkoly typu: výroba lodičky, vlajky k lodi, házení kamínků do nádoby apod., splnili všichni na jedničku. Odpoledne bylo zakončeno hledáním slíbeného pokladu.

5. den – Střelba. Na střelbu nám počasí moc nepřálo, ale s rozmary počasí jsme si poradili. Připravena byla spousta zbraní, za kterých si mohl každý vystřelit. Děti nejvíce zaujala ukázka střelby z děla a barevné dýmovnice. Také byla možnost střílet lukem na bizona.
Na zpáteční cestě nesly děti náklad v podobě prázdných nábojnic, kterých měl každý plné kapsy. Po skončení byly rozdány odměny a „zbrojní průkaz“.